آکایران :گاه هاً در آبیاری سبزیجات از آب آلوده و کودهای انسانی و حیوونی استفاده می شه، پس واسه جلوگیری از دچار شدن به بیماریای عفونی، باید به شست وشوی، پاکسازی و گندزدایی این مواد غذایی با مواد سالم ساز توجه کرد.

شستشو، پاکسازی و گندزدایی سبزیجات واسه جلوگیری از بیماریای خطرناک

بنا : مینو صفی پور کارشناس مسئول بهداشت موادغذایی و اماکن عمومی شهر ایلام گفت: واسه آبیاری سبزیجات، جوونه غلات و اجناس سالادی ممکنه از آبای آلوده و کودهای انسانی و حیوونی استفاده شه و علاوه بر اون، حیوانات اهلی و وحشی در مزارع کشت سبزیجات و غلات رفت وآمد می کنن، پس اجناس کشاورزی به شکلای جور واجور و اقسام تخم انگلا و میکروبا آلوده هستن و مصرف کنترل نشده اونا به صورت خام مثل سبزی خوردن، سالاد فصل، تزیین ظرف غذا، کاهو، هویج، کلم، گل کلم و جوونه غلات باعث دچار شدن به انگلای روده و بیماریای عفونی روده ای مثل شکلای جور واجور اسهال ها، حصبه، وبا و شبه حصبه شه.

 

سالم سازی سبزیجات

 باید واسه جلوگیری از دچار شدن به بیماریای روده ای حتما سبزیجات، جوونه غلات و اجناس سالادی رو قبل از مصرف، سالم سازی کرد. اول باید سبزیجات رو به خوبی پاک کرد تا مواد زائد و گل و لای اون برطرف شه، بعد اونو تو یه ظرف پنج لیتری ریخته و به ازای هر لیتر 3 تا 5 قطره مایع ظرف شویی معمولی به اون اضافه کرده و ظرف رو از آب پرکرده یکم به هم زنند تا تموم سبزی در داخل کفآب قرار گیرد.

گندزدایی سبزیجات

واسه گندزدایی و نابود کردن میکروبا، یه گرم (نصف قاشق چای خوری) پودر پرکلرین 70 درصد رو در ظرف پنج لیتری پر از آب ریخته به طور کامل حل کنین تا محلول گندزدایی کننده به دست بیاد، گفت: باید سبزی انگل زدایی شده رو به مدت پنج دقیقه در محلول گندزدایی کننده قرار داد تا میکروبای اون کشته شن.

در صورت در دسترس نبودن پرکلرین می تونین از یه قاشق مرباخوری آب ژاول 10 درصد یا دو قاشق مرباخوری آب ژاول 5 درصد استفاده کنین، گفت: از بقیه گندزداهای موجود دارای مجوز از وزارت بهداشت هم میشه برابر دستورالعمل مندرج روی اونا استفاده کرد.

سبزی گندزدایی شده رو باید دوباره با آب سالم شست تا باقیمونده کلر یا ماده گندزدا از اون جدا شه و بعد مصرف کرد.

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *