با آرامش غذا خوردن عامل جلوگیری از چاقی

با آرامش غذا خوردن عامل جلوگیری از چاقی

تغذیه

یه متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: با آرامش غذا خوردن عامل جلوگیری واسه افزایش دریافت انرژیه و اگه سریع غذا بخوریم بیشتر چاق میشیم.

دکتر مظهری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان این مطلب اضافه کرد: مطلبی که خانوما و آقایون معمولاً مطرح می کنن اینه که می گن ما کلا استعداد چاقی داریم، آب هم می خوریم چاق میشیم؛ ولی این مطلب، غلطه.

ایشون در رادیو سلامت ادامه داد: چیزی که مسلمه آدمایی که دچار چاقی یا اضافه وزن می شن اگه جنبه مرضی نداشته باشن یعنی کم کاری تیروئید، کیست تخمدان و بیماریی نداشته باشن در اکثریت نزدیک به اتفاق، تعادل برقرار نکردن بین انرژی دریافتی از غذاهای مختلفی که در وعده های سه گانه یا میان وعده ها گرفتن با مقادیر مصرف انرژیه.

ایشون گفت: وقتی که ما غذا رو به دلیل افت قند خون یا گرسنگی شدید تناول می کنیم زمان، لازم داره که این غذا جوییده، بلیعده و هضم شه و به مرحله ای برسه که مرکز سیری و گرسنگی به ما اعلام شه.

مظهری در ادامه گفت: این زمان، بین 25 تا 30 دقیقه زمان میبره که به ما اعلام می کنه به اندازه نیاز، انرژی و مواد جور واجور گرفتیم.

: از این جهت، با آرامش غذا خوردن عامل جلوگیری واسه افزایش دریافت انرژیه و اگه سریع غذا بخوریم بیشتر چاق میشیم.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی در آخر اظهارداشت: پیشنهاد ما اینه واسه اینکه چاق نشید اول باید سرعت غذاخوردنتان رو کم کنین؛ دوم به سرعت فعالیت بدنی خود اضافه کنین؛ با ورزش وزن خود رو کنترل کنین تا اضافه نشه .جام جم

.

منبع : pezeshk.us

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *