: یه کارشناس طب سنتی گفت: آروماتراپی یا رایحه درمانی، به کار گیری عطر واسه درمان بعضی بیماریای روحی و آشفتگیا هستش و امروزه کاربرد زیادی در سراسر جهان داره.

: با آروماتراپی ، عطر و رایحه درمانی، خوش اخلاق شید

«میلاد رستمی» اعلام کرد: یکی از مواردی که در طول روزای پرمشغله کاری می تونه از اندازه استرس و فشارکاری کم کنه، بوئیدن یه رایحه ملایم و خوشبوه. در واقع، تحریک پیاز بویایی با استشمام عطر (مخصوصا عطرهایی که باب میل ما هستش) بدست اومده به آرامش اعصاب و کاهش استرس می شه. از این رو، امروزه کارشناسان طب سنتی تأکید زیادی روی به کار گیری آروماتراپی دارن.

ایشون اضافه کرد: رایحه درمانی نسبت به بقیه روشای درمانی غیرمعمول پیشرفت زیادی داشته و به صورت گسترده در منازل، کلینیکا و بیمارستانا استفاده میشن. طوریکه حتی در بعضی کشورها با این روش از اندازه دردهای به وجود اومده به وسیله شیمی درمانی، زایمون و سرطان می کاهند. علاوه بر این، مثلاً در ژاپن از شکلای جور واجور عطر واسه فضای داخلی شرکتا و آرامش بخشیدن به ارباب رجوعانی که منتظر هستن، بهره می گیرن.

رستمی گفت: واسه بهتر شدن خلق و خو بهتره سراغ بوهایی بریم که بویی ترش و شیرین دارن، چون این دسته از عطرها احساس بهتری به آدم می بخشن. مثلاً شکوفه گلابی، تمشک وحشی و شکوفه نارنج به رایگان در خیلی از منازل و باغچه ها وجود داشته و جزو این دسته هستش. در واقع، این دسته از عطرها، انرژی و سرحالی رو به فرد منتقل کرده و یعنی، حال فرد رو بهتر می کنن.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: گرمای تابستون، بعضی افراد رو کلافه و بداخلاق می کنه و از اندازه کارآیی کم می کنه. این در حالیه که عصاره های ترش و خنک مثل لیمو و مرکبات تا حد خیلی از اندازه کلافگی کم کرده و سطح آرامش رو پیشرفت میده. بوی شیرین نارگیل هم تحمل فرد رو در برابر فشارهای کاری و استرسای روزمره بیشتر می کنه.

ایشون اعلام کرد: گذشته به کار گیری روغنای معطر گیاهی، طولانی و برجسته س و شایدً مصریان باستان هزاران سال پیش تلاش زیادی واسه پیشرفت این روش درمانی کردن. در واقع آروماتراپی هنوز مورد تائید همه کارشناسان طب سنتی نیس اما از اون جایی که استشمام بوهای خوش و ملایم، ضرری واسه فرد نداره، به امتحانش می ارزه.

.

منبع : saten.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *