با آلوئه ورا در خونه رشد موی تون رو تقویت کنین

روی خط خبرگزاریا, طب سنتی

درمانای خونگی متنوعی واسه افزایش رشد موی تون هست.

رشد مو با آلوئه ورا (شب یار)

آلوئه ورا پر از اسیدهای چرب، روی،آهن و ویتامین A، C و E هستش که با تحریک رشد موهای نوین به عنوان یه حالت دهنده موی طبیعی عمل می کنه. آلوئه ورا از ترشح زیاد غدد چربی پوست که با جذب باکتری، گرد و غبار و … ریزش مو رو تسریع می کنه، مانع می شه. اگه در اولین مرحله ریزش مو، استفاده شه آلوئه ورا می تونه به طور موثر با قوی تر و کلفت ترکردن مو، رشد مو رو تسریع ببخشد.

در واقع آلوئه ورا یه درمان خونگی معروفه که واسه افزایش حجم مو و سرعت بخشیدن به رشد موهای نورانی استفاده می شه.

دو قاشق ژل آلوئه ورا رو با دو قاشق روغن زیتون و یه قاشق عسل تو یه اونس (۳۱ میلی لیتر) آب گرم مخلوط کنین و این دارو رو روی پوست سرتون مصرف کنین. بعد از نیم ساعت موهاتون رو با شامپو بشورید. هم اینکه می تونین با ترکیب آلوئه ورا با روغن گیاهک گندم و شیرنارگیل، یه شامپوی آلوئه ورا بسازین و هر وقت خواستین استفاده کنین.

درمان خونگی: ترکیب روغن نارگیل و لیمو

خیلی مهمه که دست کم دو بار یا سه بار در هفته روغن به موهاتون بمالید تا چرخه خون در پوست سرتون زیاد شه و جوانه های مو تقویت شه. روغن با مهیاساختن مواد مغذی اساسی واسه مو، سرعت رشد مو رو بالا می بره، اونو مرطوب می کنه و از پوست سر در مقابل باکتری و ترکیبات سمی محیطی مراقبت می کنه.

یکی از عمومی ترین روغنایی که واسه رشد مو استفاده می شه، روغن نارگیله. این روغن شامل عاملای ضدمیکروبیه که از ریزش مو به دلیل حمله های باکتریایی و قارچی به جوانه های مو مانع می شه. به کار گیری روغن نارگیل ترکیب شده با آب لیمو هنگام خواب، به طور موثر با شوره سر که ریزش مو رو زیاد می کنه مقابله می کنه.

الودکتر

.

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *