با «مو خوره» چه کنیم؟

یه متخصص پوست و مو گفت: ایجاد «مو خوره» به جنس مو و استواری اون بستگی داره. هرچه ضخامت تار مو نازک تر باشه، موها بیشتر در برابر موخوره قرار دارن، هم اینکه دلیل دیگه در ایجاد موخوره ، چگونگی شستشو و برخورد با موه.

دکتر سیما رسایی اعلام کرد: هرچه شستشوی مو با خشونت بیشتری انجام شه امکان ایجاد موخوره بالاتر میره. شونِه کردن، خشک کردن خشن مو، سشوار کشیدن یا اتو کردن موی خیس هم می تونه در بروز موخوره اثر داشته باشه.
آدمایی که به طور تکراری از رنگای مو به صورت دکلره استفاده می کنن در برابر موخوره بیشتری نسبت به بقیه قرار می گیرن. یه تیکه از مو که دچار موخوره شده فقط با کوتاه کردن درمان می شه.

رسایی درباره اقدامات لازم جهت جلوگیری از ایجاد موخوره گفت: به کار گیری شونهایی با دنده های بزرگ، به کار گیری شامپوهای ترمیمی واسه موهای خشک و آسیب دیده و روغن زدن به مو بعد از شستشو می تونه در جلوگیری از ایجاد موخوره به فرد کمک کنه.

هم اینکه میشه واسه نرم شدن و جلوگیری از خشکی مو از شامپوهای نرم کننده استفاده کرد اینطوری که چند دقیقه نرم کننده رو روی مو بذارن، بعد مو رو آب کشی کنن. به کار گیری درمانای سنتی مانند قرار دادن حنا و تخم مرغ روی مو تاثیری در درمان موخوره نداره و در صورت آسیب شدید مو باید از قرصای مکمل خوراکی واسه درمان استفاده شه.

منبع : ابتکار

منبع : ایران مطلب

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *