: نوشیدن آب میوه های خوشمزه همیشه لذت بخشه حال اگه یه آبمیوه شفابخش و خوشمزه رو بخورین چه حسی دارین؟

محققان فهمیدن آب انار به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان واسه قلب خوبه. دیلی میل خوردن روزانه یه لیوان آب انار می تونه اندازه فشار خون رو تا یه سوم کم کنه. کارشناسان تغذیه هفت نوع آب میوه شفابخش رو برشمرده ان که اثرات عجیب ای بر سلامت آدم داره.

آب انار: به عضله قلب کمک می کنه، پر از آنتی اکسیدانه و مانع بسته شدن عروق قلبی می شه که هم اینکه مانع بروز سرطان پروستات می شه و پر از ویتامین A ، C و E و فولیک اسیده.

آب پرتقال: محافظ سیستم ایمنی بدنه و مانع کم خونی می شه بهترین منبع ویتامین C و پر از فولیک اسیده. به خانمهای باردار پیشنهاد می شه نوشیدن آب پرتقال رو یادشون نره. خوردن آب پرتقال با غذا جذب آهن رو راحت تر می کنه. نوشیدن یه لیوان آب پرتقال در روز هم اینکه از بروز آرتروز جلوگیری می کنه.

آب گریپ فروت: حافظ سیستم ایمنی بدون و پر از ویتامین C هستش و چون از خونواده مرکباته پر از تبا کاروتنه. این خاصیت باعث مراقبت پوست از اشعه های مضر می شه.

آب سیب: پرانرژی و محافظ عضله قلبه. به دلیل دارا بودن Flavonoid ، سومین منبع دارنده ویتامین C هستش و دارای قند Fructoseه که در بدن بسیار دیر می سوزد.

آب آناناس: واسه هضم غذا خوبه. این میوه واسه آنزیمی موسوم به bromelainه که به هضم پروتئینای سنگین کمک می کنه. شامل قند و بسیار پرانرژیه. هر صد میلی لیتر آب آناناس، شامل ۱۱ میلی گرم ویتامین C هستش.

آب گوجه فرنگی: واسه سلامت مردان و لاغر شدن خوبه. هر ۲۵۰ میلی لیتر آب گوجه فرنگی، ۵۰ کالری ارزش غذایی داره و باعث تقویت مویرگا می شه. ماده lycopenc موجود در گوجه فرنگی از بروز سرطان پروستات پیشگیری می کنه.

آب زغال اخته: از التهاب مثانه جلوگیری می کنه و باکتریهای مضر موجود در مثانه رو نابود می کنه. هم اینکه باعث کاهش خطر عفونتهای ادراری می شه. آب زغال اخته پر از ویتامین C هستش.

پیشنهاد می شه آب میوه رو با غذا و یا پس از غذا بخورین. اسید میوه به مینای دندون آسیب میرسونه پس بدون این دست اون دست کردن پس از نوشیدن آب میوه مسواک بزنین. دست کم نیم ساعت پس از نوشیدن آب میوه مسواک بزنین تا مینای دندانتان خراب نشه.

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *