دارچین یکی از ادویه های بسیار مقویه که میشه اونو در هر خونه ای یافت کرد؛ خیلی از ما تا اسم دارچین رو می شنویم ناخودآگاه به یاد حلیم می افتیم؛ در این مطلب نگاهی داریم به مهمترین خواصی که دارچین  و اینکه چیجوری می تونیم از اون بهترین نتیجه رو بگیریم:

با 7 خاصیت این ادویه ضد پیری آشنا شید

 

1 – این ادویه معطر سیستم ایمنی بدن رو تحریک و تقویت می کنه
یه قاشق چای خوری دارچین و دو عدد چوب میخک رو تو یه فنجون آب گرم بریزین؛ در ظرف رو بپوشونین و اجازه بدین بجوشه؛ بعد از روی شعله ورداشته و بذارین به مدت 10 تا 15 دقیقه دم بکشه؛ به این محلول آب نصف لیموترش و یه قاشق غذاخوری عسل اضافه کنین؛ هر روز یک تا دو بار از این محلول بخورین تا سرماخوردگی تون درمان شه.

 

2 – دارچین نفخ رو نابود می کنه
همونجوریکه گفتیم دارچین خواص ضد عفونی کنندگی داره و به خاطر همین از فلور روده مراقبت می کنه. دارچین گرفتگی عضلات معده و روده رو برطرف می کنه و با نفخ مقابله کرده و اسهال رو رفع می کنه.

 

3 – دارچین خستگی تون رو رفع می کنه
دارچین انرژی زاست و روی جسم و روح ما اثر گذاشته و انرژی مون رو بالا می بره؛ به خاطر همین اگه احساس خستگی و مریضی می کنین به سراغ دارچین برید.

 

4 – دارچین اندازه تری گلیسیرید و کلسترول رو پایین می آورد
دارچین اندازه گلیسمی خون رو پایین می آورد و به خاطر همین اندازه کلسترول خون و تری گلیسیرید رو کم می کنه؛ یافته های یه تحقیق پاکستانی نشون میده مصرف روزانه یک تا 6 گرم دارچین به مدت 40 روز اندازه تری گلیسیرید رو 23 تا 30 درصد و اندازه ldl رو به اندازه 7 تا 27 درصد کم می کنه.

 

5 – دارچین با پیری مقابله می کنه
 دارچین شامل اندازه زیادی تانینه که قدرت آنتی اکسیدانی بالایی داره و به خاطر همین با رادیکالای آزادی که باعث پیری سلولا می شه مقابله می کنه؛ روزانه یه قاشق چای خوری به غذاهای خود اضافه کنین؛ به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که در مصرف دارچین هم دچار زیاده روی نشده و بیشتر از یه قاشق در روز از این ادویه استفاده نکنین.

 

6 – دارچین اندازه گلیسمی رو پایین می آورد
دارچین با افزایش گلیسمی بعد از خوردن غذا مقابله می کنه و به خاطر همین باعث می شه افراد دیابتی واسه خوردن غذا کمتر دچار مشکل شن؛ یافته های یه تحقیق پاکستانی که در سال 2003 انجام گرفته نشون میده مصرف روزانه یک تا 6 گرم دارچین به مدت 40 روز اندازه قند خون رو در افراد گرفتار به دیابت نوع 2 به اندازه 18 تا 29 درصد کم می کنه.

 

7 – دارچین اشتها رو زیاد می کنه
دارچین تحریک کننده غدد بزاق و غشای مخاطی معده حساب می شه؛ این ادویه معطر تشکیل شده از یه ترکیب قوی به نام آلدئید سینامیکه که در حالت عادی اشتها رو زیاد می کنه.

.

منبع : alamto.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *