انتخاب ترکیب رنگ مناسب سایت

در دنیای بزرگ فناوری اطلاعات و اینترنت انتخاب رنگ و ترکیب رنگ مناسب می تونه نوید بخش فرق و نشون دهنده تفاوتای خیره کننده سایت شما با رقبایتان باشه. مطمئنا انتخاب ترکیب رنگ در طراحی سایت، طراحی لوگو، دکوراسیون محل کار ودیگر ملزومات برندینگ یه فعالیت نو یکی از سخت ترین چالشای پیش روی شما میشه. گزینه های زیادی پیش روی شماس و انتخاب یه ترکیب رنگ مناسب  می تونه واسه شما شکوفایی و پیشرفت عجیب ای جفت و جور کنه، اما روی دیگه سکه شرایط متفاوت و خطرناکی رو واسه یه تجارت نوپا میسازه. بدیش اینه در کشور ما به دلیل وجود ضریب خطر پذیری پایین در مشاغل نوپا معمولا به این مورد اساسی یعنی انتخاب و به کار گیری ترکیب رنگ مشخص ، کم توجهی شده و با نگاهی گذرا به اون نگاه می کنن. یکی از روشای عادی در انتخاب ترکیب رنگ واسه برندینگ در ایران، انتخاب رنگهای قدرتمندترین رقبا بدون کمی تغییر و تفاوته که مطمئنا نمی تونه پاسخگوی نیازای درازمدت و دور اندیشی یه شرکت و یا مجموعه نوپا باشه.

حال چیکار باید کرد؟ تعیین رنگ بندی سایت در اولین مرحله می تونه از انتخاب یه رنگ اصلی به عنوان پایه شروع شه. مطمئنا در نگاه اول گزینه های زیادی وجود نداره، اما میشه با دقت بیشتر به گزینه های بیشتری رسید، مثلا رنگ آبی خود شامل رنگای آبی متفاوتی میشه، از آبی آسمونی و لاجوردی گرفته تا نقره آبی، همه آبی هستن و هر کدوم حال و هوای متفاوتی دارن. ضمن این که ما معمولا واسه برندینگ به دو یا چند رنگ نیاز داریم که بتونه تموم نیازامون رو بر طرف کنه. اینجا دقیقا محل مناسب واسه اشتباه بزرگه. چیجوری از رنگ پایه به ترکیب رنگ متمایزی برسیم ؟ رقابت بزرگ همینه.

راهکارهای متفاوتی واسه رفع این مشکل هست، مانند مشاوره با یه طراح گرافیک و یا به کار گیری ترکیب رنگای عادی مثل رنگ آبی با رنگ سفید و یا زرد با قرمز، اما این راه ها نمی تونه تفاوتای زیادی واسه شما بسازه. ما در این مطلب تلاش کردیم ضمن معرفی نمونه های باحال و جذاب از ترکیب رنگای جور واجور به شما راه حلی عملی و جذاب رو واسه گرفتن بهترین هارمونی در رنگها بذاریم.

راه حل

پیشنهاد ترکیب رنگ با موضوع میوه ها

میوه ها

الهام از طبیعت می تونه راهگشای مناسبی واسه انتخاب رنگ بندی سایت به وسیله شما باشه. مغز آدم با در نظر گرفتن دیدن رنگهای جور واجور در طبیعت خیلی از هارمونیا رو پذیرفته و نسبت به اونا حس مشخصی رو در بدن بوجود میاره. از این فوت وفن معمولا در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنیا استفاده می شه. مثلا یه نوشابه لیمویی در بسته بندی لیمویی قرار میگیره و یا یه آدامس دارچینی تو یه بسته قهوه ای. پس می تونیم از این روش واسه ایجاد ترکیب رنگ و هارمونیای مناسب استفاده کنیم .

دارچین

اینجا با معرفی ترکیب رنگا در میوه های جور واجور می خوایم هر چی بیشتر شما رو با این فوت وفن آشنا کنیم تا از اون در طراحی لوگو، سایت و برندینگ بهره بگیرین.

رنگ بندی سایت با الهام از انگور

انگور

 

بیشتر بخونین: انتخاب مناسب رنگ سایت