بیت کوین یک موضوع قطبی است.
بیت کوین

مشهورترین cryptocurrency در جهان طی یک سال گذشته در عناوین اصلی بوده است و نوسانات قیمت بی ثبات باعث ایجاد انگیزه در بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری و ارسال سایر افراد به سمت تپه ها شده است.

نوسانات

اگرچه قابل پیش بینی ماندگاری بیت کوین نیست ، اما در بنیاد ارز دیجیتال چیزی بسیار قطعی تر وجود دارد: blockchain.

دیجیتال

بیت کوین و بلاکچین اغلب با همان نفس ذکر می شوند ، اما blockchain بسیار بیشتر از بیت کوین است ، و به طور ذاتی با دومی گره نمی خورد زیرا برخی از افراد نادرست از این تفسیر می کنند.

در حالی که ممکن است بیت کوین به نبوت های روز رستاخیز که برخی از اقتصاددانان در حال پیش بینی هستند تسلیم شوید ، این مجموعه برای آینده ای بسیار مرفه تر تنظیم شده است.

اقتصاد

Blockchain پتانسیل تغییر جهان را دارد

“من در این ۳۵ سال بوده ام ، در مورد عصر دیجیتال می نویسم. من هرگز فناوری ندیده ام که فکر می کنم پتانسیل بیشتری برای بشریت دارد. “- دون تاپسوت ، متفکر و تأثیرگذار و نویسنده

مطالعات نشان می دهد که احتمالاً فناوری نوآورانه در پشت پرده زنجیره ای انقلابی در مقیاس جهانی اثبات شده است.

بررسی اخیر انجمن جهانی اقتصاد تخمین می زند که بخش مهمی از تولید ناخالص داخلی جهان سرانجام در زنجیره ای ذخیره می شود. آنها تا سال ۲۰۲۷ ۱۰٪ پیش بینی می کنند.

در حقیقت ، با ادامه روند افزایشی blockchain ، انتظار می رود که تغییرات لرزه ای در اقتصاد تغییر کند.

سؤال بزرگ این است: چه اندازه blockchain اقتصاد جهانی را تغییر خواهد داد؟

Blockchain چیست؟

برای درک اینکه چرا blockchain می تواند برای اقتصاد بسیار با ارزش باشد ، سازمان ها باید درک کنند که چگونه کار می کند.

یک پایگاه داده توزیع شده ، همچنین به عنوان یک دفترچه شناخته می شود ، آن را در یک شبکه محاسباتی بزرگتر به اشتراک می گذارند. یک نسخه از دفترچه مشترک در هر یک از رایانه های موجود در شبکه وجود دارد.

هر بلوک در زنجیره قطعه ای از داده ها است که به صورت ریاضی رمزگذاری شده است. نه تنها این ، بلکه تعداد زیادی پروتکل لازم است قبل از تأیید اعتبار هر بلوک. این امر قبل از افزودن به زنجیره موجود ، نیاز به اجماع چند نفر دیگر دارد.

به دلیل طراحی پیچیده و بسیار رمزگذاری شده ، blockchain هیچ نقطه شکست را ندارد. هکرها نمی توانند به سادگی یک گره رایانه را برای سرقت داده ها ترک کنند. آنها باید به هر گره زنجیر ، همزمان حمله کنند.

هک

این بدان معنی است که blockchain به طور موثر غیرقابل حل است.

بنابراین ، این فناوری راه را برای “اینترنت با ارزش” هموار می کند ، که خریداران و فروشندگان می توانند دارایی های با ارزش را بطور مستقیم و بدون نیاز به واسطه ذخیره و تبادل کنند.

ارزش بالقوه Blockchain

مطالعات MIT Sloan Management ادعا کرد که تکنولوژی blockchain به منظور مختل کردن ماهیت اساسی اقتصاد جهانی از جمله تغییرات اساسی مانند:

     

  • نحوه تأمین مالی و مدیریت سازمانها
  •  

  • چگونه شرکت ها ارزش ایجاد می کنند
  •  

  • نحوه انجام مشاغل وظایف اساسی مانند بازاریابی ، حسابداری و ایجاد انگیزه برای افراد
  •  

  • در برخی موارد ، نرم افزار پیشرفته نیاز بسیاری از توابع مدیریت را برطرف می کند

در حالی که اعتیاد به مواد مخدره به سرعت در حال افزایش است ، blockchain هنوز در مراحل ابتدایی خود است. برای سرمایه گذاران آینده نگر ، این می تواند نگران کننده باشد.

فقط نگاه کردن به ماهیت ناپایدار بیت کوین کافی است تا هر کسی دو بار فکر کند که درگیر چنین بازار تازه ای و به ظاهر ناپایدار شود.

در دسامبر سال ۲۰۱۷ ، ارزش بیت کوین پیش از سقوط به کمتر از ۶،۰۰۰ دلار فقط یک ماه بعد ، تقریباً به ۲۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت.

با این حال ، به یاد داشته باشید که blockchain و Bitcoin یک چیز یکسان نیستند. Blockchain بسیار بیشتر از رمزنگاری پیشرو است.

سرمایه گذاری های بزرگی در این فناوری انجام شده است که بودجه سرمایه گذاری در شروع سرمایه گذاری blockchain سال گذشته ۱ میلیارد دلار رشد داشته است. این علاوه بر هر بانکی است که به blockchain نگاه می کند. تغییر از دور است.

چگونه Blockchain بر بازار جهانی تأثیر می گذارد

فناوری Blockchain قرار است در سالهای آینده بر تمامی مناطق اصلی تجارت تأثیر بگذارد و درنهایت باعث اختلال در مقیاس بزرگ برای اقتصاد جهانی شود. در حقیقت ، از قبل آغاز شده است.

در اینجا پنج روش مختلف وجود دارد که blockchain در حال تغییر تجارت است:

۱) تبلیغات و بازاریابی

مطالعات انجام شده توسط Juniper Research تخمین می زند که تبلیغ کنندگان روزانه بالغ بر ۵۰ میلیون دلار به دلیل فعالیت های کلاهبرداری از دست می دهند.

“کلاهبرداری در کل” در قلب این مسئله قرار دارد ، زیرا بسیاری از شرکت ها مبالغ هنگفتی را برای تلاش برای گسترش بازارهای خود در عصر دیجیتال هزینه می کنند.

با اتخاذ فناوری blockchain ، مدیران تبلیغات می توانند از حفاظت بهتر استفاده کنند ، و اطمینان حاصل کنند که ROI بازاریابی آنها رنج نخواهد برد.

به گفته کارشناسان Accenture Interactive ، اصول فناوری blockchain که برای جلوگیری از کلاهبرداری بانکی ایجاد شده است ، می تواند در خرید رسانه ها نیز کاربرد داشته باشد.

شرکت ها می توانند از طریق سیستم برای ردیابی و مدیریت هزینه های بودجه خود ، از همه طریق تا انتشار نهایی استفاده کنند. این مسئله خطر اضافه بار را کاهش می دهد و همچنین عملکرد طولانی مدت را در طولانی مدت تضمین می کند.

۲) منابع انسانی

فرض بر این است که فنآوری یادگیری ماشینی ضد انضمام بخش منابع انسانی است. با این حال ، بسیاری از فناوری های مورد نیاز برای ارزیابی مؤثر ، استخدام ، جبران و حتی خاتمه کارمندان وجود دارد.

انجمن مدیریت منابع انسانی معتقد است که فناوری بلاکچین به زودی روند استخدام را مدرنیزه می کند ، و این باعث می شود که کارمندان منابع انسانی بتوانند نامزدها و کارکنان فعلی را خیلی سریعتر تأیید کنند.

هرگونه نگرانی از مداخله اشخاص ثالث در مورد داده های نادرست در مورد متقاضیان شغل ، چیزی از گذشته خواهد بود. علاوه بر این ، حقوق و دستمزد حتی برای شرکت های چند ملیتی و شرکت هایی که دارای کارمندان خارجی هستند ، ساده تر خواهد شد.

تأثیرات طولانی مدت این امر موجب می شود تا مردم پس انداز خود را برای بازنشستگی صرفه جویی کنند ، زیرا تعداد بیشتری از کارمندان به جای پیوند دادن همه چیز به ارز و بانک های کشور خود ، به دنبال سرمایه گذاری های ارزنده در رمزنگاری مبتنی بر blockchain هستند.

۳) حسابداری

از همه زمینه های تجاری ، احتمالاً بزرگترین ذینفع از فناوری blockchain حسابداری خواهد بود. ادارات حسابداری باید با مقابله با ارزهای متعدد و کدهای مالیاتی پیچیده ، عملیات گسترده در سراسر جهان را مدیریت کنند.

برای هر اقتصادی ، این منطقه دقت بیشتری را طلب می کند. با استفاده از blockchain ، دستیابی به آن بسیار ساده تر می شود.

برای در نظر گرفتن این تصویر بزرگ ، اتخاذ این فناوری انقلابی تغییر ناپذیر به معنای کاهش کلاهبرداری در صورت ریشه کن کردن نیست. همچنین محرمانه بودن و ناشناسی بودن کامل را ارائه می دهد.

یک نمونه که در حال رونمایی است سیستم قرعه کشی Prime Ball است که اولین کسی خواهد بود که از blockchain استفاده می کند. این امر بازار قرعه کشی را تغییر می دهد و اشخاص ثالث را حذف می کند زیرا نتایج و برندگان می توانند از طریق blockchain Ethereum توزیع شوند.

۴) امنیت فناوری اطلاعات و سایبر

امنیت جهانی سایبر امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بازاری بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

به دلیل نقض داده ها در Equifax ، Yahoo و Target ، SMB ها و شرکت های بزرگ به طور مشابه اقدامات احتیاطی را علیه حملات انجام می دهند.

اطلاعات شخصی صدها میلیون آمریکایی به خطر افتاد ، از جمله اطلاعات حساس مانند آدرس های مسکونی و شماره های تأمین اجتماعی.

بلاکچین می تواند این بخش ارزشمند اقتصاد را تقویت کند. این می تواند معاملات و تعامل های دیجیتالی را به روشی مطمئن و کارآمد ثبت کند و شفافیت و محافظت را برای ایجاد یک پایه محکم که شرکت ها می توانند به آن اعتماد کنند ، ارائه می دهد.

جای تعجب نیست که حتی سطوح بالاتر دولت به این توانایی ها علاقه مند است ، زیرا وزارت دفاع ایالات متحده شایستگی های خود را در زمینه امنیت ملی در نظر دارد.

۵) مدیریت

دقیقاً بیش از یک دهه پیش ، دی وی دی و دوربین های دیجیتالی اجناس ضروری بودند. در حالی که سرعت سریع تغییر برای بلوک بوستر پایان یافته بود ، یک شرکت میراث دیگر حاضر به محو کتاب های تاریخ نشده است.

ممکن است با گذشت دوران گوشی های هوشمند ، میزان فروش Kodak آسیب دیده باشد ، اما این شرکت هنوز تمام نشده است. در عوض ، آن را با سرمایه گذاری blockchain ، KODAK One ، دوباره اختراع می کند.